Francuskie seriale na Netflixie

Nie od dziś wiadomo, że aby nauczyć się języka warto totalnie się w niego zanurzyć a już najlepiej oglądać filmy i seriale w tym języku. Oglądanie seriali z kraju, którego języka się uczymy na pewno pozwoli nam wyłapać mnóstwo potocznego słownictwa i znacznie poprawi naszą znajomość różnych zwrotów oraz pozwoli przyzwyczaić się do tempa w jakim mówią native. 

Poza tym ja po prostu lubię francuskie seriale i filmy. Przedstawiam zatem subiektywną listę łatwo dostępnych francuskich seriali, które sama bardzo lubię, ale też i sami Francuzi są jego fanami.

1. Gdzie jest mój agent? (fr Dix pour cent)To bardzo lubiany przed Francuzów serial. Ja również go uwielbiam! Opowiada perypetie agencji i agentów znanych aktorów, którzy muszą stawiać czoła trudnościom przemysłu filmowego i zachciankom aktorów. Myślę, że pierwszy odcinek nie jest niesamowicie wciągający, ale kolejne sprawiają, że trudno się od tego serialu oderwać. Świetni aktorzy i piękne kreacje. I znowu Paryż w tle. Serial jest niesamowicie zabawny, a jednocześnie są wątki obyczajowe. Do każdego odcinka zapraszana jest jedna gwiazda francuskiego kina, piosenkarz lub komik. Jedyne czego nie jestem pewna to czy są już polskie napisy. Serial na pewno jest na polskim Netflixie, ale nie mogę sprawdzić sytuacji z napisami. W każdym razie polecam! 

Dostępność: Netflix


2. Plan na miłość (fr. Plan coeur)


To serial o grupie przyjaciółek żyjących w Paryżu. Jedna z nich jest zapracowaną i dość ciężką w pożyciu architektką w ciąży. Druga szukającą swojej drogi szaloną i pełna pomysłów dziewczyną. Trzecia, Elsa, jest szukającą miłości wrażliwą pracownicą paryskiego merostwa. Elsa nie może wyleczyć się ze swojego eksa, który zostawił ją dla innej kobiety. Koleżanki mają zatem "świetny plan" i na poprawę samooceny koleżanki  wynajmują faceta "prostytutkę" aby ten się z nią umówił i pozwolił na nowo uwierzyć w miłość. Plan oczywiście wymyka się spod kontroli. Polecam na nudne wieczory. Na pewno poprawi Wam humor. 

Dostępność: Netflix


3. Lupin


To jeden z nowszych seriali. Póki co jest tylko jeden sezon. Serial opowiada historię oszusta - Lupin, który aby zdobyć pieniądze obmyśla skrupulatny plan by wykraść naszyjnik Marii Antoniny z Luwru. Wartka akcja, Paryż w tle i świetni aktorzy.  To lekka propozycja na nudny wieczór.

Dostępność: Netflix


4. Emily w Paryżu (eng Emily in Paris)

To akurat nie jest francuski serial (jest amerykański). Nie jest też serialem ukochanym przez Francuzów, ponieważ pokazuje i wyolbrzymia ich przywary, ale uważam że serial jest świetny dla obcokrajowców i fanów Paryża. Paryż gra tu jedną z głównych ról i jest pokazany w niesamowicie bajkowy sposób. Pozwala wyłapać różnice kulturowe, z którymi ja również się spotkałam kiedy przyjechałam do Paryża. To historia Amerykanki Emily, która przyjeżdża do Paryża by pracować we Francuskiej agencji reklamowej. Emily musi zmierzyć się z kulturą i językiem francuskim, które niejednokrotnie ja zaskakują. Serial jest też ciekawy z modowego punktu widzenia, ponieważ pozwala zauważyć różnice między wyważonym stylem Francuzek, a kolorowym i pełnym przepychu stylem obcokrajowców, którzy mają zupełnie inne wyobrażenie "French style". Fajny serial na odprężający wieczór. 

Dostępność: Netflix

Oczywiście wszystkie polecam oglądać w oryginale z francuskimi napisami, aby totalnie wejść w klimat.  Jeśli ta tematyka się Wam spodoba przygotuję listę francuskich filmów -  a trochę tego jest :)

Komentarze

Popularne posty